۱۳۰۷-۱۳۱۷

مرحوم حاج جواد کشاورزی از سال ۱۳۰۴ تا ۱۳۰۷ هجری شمسی در حلوایی حاج ارباب مهجور در شهر قم فنون این حرفه را آموختند و در سال ۱۳۰۷ در شهرستان دلیجان فعالیت رسمی خود را در حیطه حلواسازی شروع کردند. در آن زمان، این حرفه دارای ابزارهایی کاملا سنتی و ابتدایی بوده، مانند “دنگ” که جهت جداسازی پوست‌ از کنجد به کار می‌رفته، “تغار” که برای شهدکشی از کشمش استفاده می‌شده و همچنین سنگ آسیاب‌های قدیمی که توسط اسب یا قاطر و… نیروی محرکه آن تامین می‌شده‌است. 

۱۳۱۷-۱۳۲۷

بعد از چندین سال کار در دلیجان، این کارگاه به محله میدان میر واقع در شهر قم منتقل شد و به مدت ۱۸ سال در همین مکان، تولید حلوا و ارده صورت گرفت. در سال ۱۳۱۸ که آغاز جنگ جهانی دوم بوده‌است به علت مالیات زیادی که توسط رضا شاه برای قند و شکر در نظر گرفته‌شده‌بود با چاشنی حلوا و شیره کشمش آبنبات‌هایی در کارگاه کشاورز درست شد تا جایگزین قند و شکر برای مردم باشد.

۱۳۲۷-۱۳۳۷

در فاصله بین این سال‌ها در این کارگاه با همان ابزار سنتی که از دوره قاجار و ما قبل آن، به این حرفه رسیده بود به تولید محصولات کنجدی پرداخته می‌شد و این کسب و کار جایگاه خود را به دلیل کیفیت محصولات بین مردم پیدا کرد. در سال ۱۳۳۵ آقای “حسین کشاورزی” فرزند حاج جواد، رئیس هیئت مدیره صنایع غذایی کشاورز، متولد شدند.

۱۳۳۷-۱۳۴۷

در سال ۱۳۳۷ این کارگاه به خیابان مولوی قم منتقل شد و به مدت ۴۶ سال این کسب و کار در آن محل ادامه داشت. در این سال‌ها برق جایگزین نیروی محرکه حیوانات شد، تمامی ابزارها در حال تغییر بودند و کارگاه کاملا سنتی کشاورز در طول این سالیان به کارگاهی نیمه صنعتی تبدیل شد.

۱۳۴۷-۱۳۵۷

در طول این دهه همزمان با پیشرفت کسب و کار آقای حسین کشاورزی در جوار پدرشان همزمان با تحصیل به یادگیری فنون کار می‌پرداختند، فنونی که تا به امروز راهنمای ایشان در این صنعت هستند. 

۱۳۵۷-۱۳۶۷

در این دهه بیشترین تغییرات بنیادین در کارگاه تولید حلوای کشاورز توسط آقای حسین کشاورزی صورت پذیرفت، از مهم‌ترین این تغییرات میتوان به جایگزینی سنگ آسیاب‌هایی از مهریز یزد که به تولید ارده با کیفیت بالاتر منجر می‌شد، اشاره کرد. در طول این سال‌ها اولین دستگاه‌های کاملا مکانیکی به کارگاه اضافه شد و تولید دستی حلوا به تولید مکانیکی تبدیل شد.

۱۳۶۷-۱۳۷۷

در فواصل این سال‌ها آقای حسین کشاورزی در ابتدا خط تولید مستقلی را افتتاح کردند و سپس در سال ۱۳۷۰ استارت کارخانه صنایع غذایی کشاورز در ناحیه صنعتی سیرو توسط ایشان زده شد. در کارخانه ابتدا با طراحی خط تولید مختص پوست‌گیری کنجد، این عمل به صورت گسترده انجام می‌شد و فرآیندهای تولید دیگر محصولات به صورت گام به گام در حال پیشرفت بود. در این سال‌ها حلوای کنجدی به صورت قطعه‌های کوچک به سبد محصولات اضافه شد و همچنین شیره‌های تولیدی با ترکیب طعم‌های طبیعی هل و گلاب و زعفران برای اضافه کردن به ارده کنجد تولید شد.

۱۳۷۷-۱۳۸۷

مهم‌ترین رویداد این دهه انتقال کسب و کار کشاورز به محل فعلی شعبه مرکزی، واقع در خیابان شهید مطهری بوده‌است. در این سال‌ها در کارخانه صنایع غذایی کشاورز با حرکتی رو به جلو به تولید روغن ارده کنجد (سنتی) و روغن بکر کنجد (صنعتی) پراخته‌شد.

۱۳۸۷-۱۳۹۷

در دهه آخر قبل از ۹۰ ساله شدن برند کشاورز تغییرات وسیعی در روند تولید و تنوع محصولات انجام گرفته‌است که نتیجه این تلاش‌ها به تولید … نوع کالا در سبد محصولات ارگانیک و سلامت محور کشاورز منجر شده‌است. محصولاتی چون شوکوارده (ترکیب ارده و شکلات)، حلوای بدون شکر سه شیره (شامل شیره‌های خرما و انگور و توت)، ارده سیاهدانه (ترکیب ارده و پروتئین سیاهدانه) با افتخار به محصولات پرقدمت کشاورز اضافه شد. در این دهه نهایی، نسل جدید این خانواده با هدف گسترش و ارتقای هر چه بیشتر این برند، در حوزه‌های مرتبط به تحصیل پرداخته تا با تلفیق علم نوین و تجربه ارزشمند خانواده خود، به سمت فردایی روشن‌تر حرکت کنند. همچنین در فاصله این سال‌ها توزیع محصولات در استان قم گسترش یافت و برای سهولت دسترسی مشتریان در سال ۹۵ شعبه فروش عطاران و در سال ۹۶ شعبه فروش واقع در بلوار غدیر افتتاح گردید. 

امروز

در سال ۹۷ با افتخار جشن نود سالگی برند کشاورز برگزار شد.

هدف صنایع غذایی کشاورز توسعه محصولات “سلامت‌محور” بر پایه مواد اولیه با ارزش غذایی بالا می‌باشد.

امید است که در افق‌های پیش رو در همه شاخه‌ها، شاهد محصولات سلامت محور برای مردم عزیزمان باشیم. 

فهرست